şişli masöz beylikdüzü masöz
Kocasakal’dan Kılıçdaroğlu’na: O dostların kimler? | Video

Kocasakal’dan Kılıçdaroğlu’na: O dostların kimler? | Video

“Ben buna kendin söyle, kendin dinle kurultayı diyorum. Ben de yaşadım onu. Anlaşılıyor ki iktidrar kurultayı derken bu yönetimin kastettiği parti içi iktidar. HDP gibi üniter devletle sorunu olan bir figüre gücünün çok üstünde bir güç vehmediyor ve Türk siyasetini adeta rehin alabilme imkanı veriyor.” CHP’den ihraç edilen Ümit Kocasakal, Kılıçdaroğlu’nun tek aday olarak girdiği kurultayı bu sözlerle eleştirdi. HDP’ye siyaseti rehin alma imkanı verildiğini iddia etti.

CNN TÜRK’te Akıl Çemberi programına katılan Ümit Kocasakal, Cumhuriyet Halk Partisi’nin fiziki ve fikri bir işgal altında olduğunu savundu, Kılıçdaroğlu’na da sert sözlerle yüklendi. “Tek adam rejimine karşı mücadele verdiğini söyleyen, girdiği neredeyse her seçimi kaybetmiş tek adam, tek aday olarak girdiği çok demokratik seçimi kazanıp genel başkan oldu. Varsa yoksa genel başkanlık, anahtar liste. Fikir yok, ideoloji yok, tartışma yok, program yok, çizgi yok, kimlik yok, altı ok yok, kurucu ruh yok, Atatürk yok, bunca başarısızlığın hesabını vermek yok. Peki ne var? Açılımlar var, saçılımlar var, ekipler var, etnikçilik var, alt kimlikçilik var, küreselcilik var, delege pazarlığı var, kişisel hesaplar var, liste savaşları var, her yere göz kırpma var” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun kurultayda “Önümüzdeki ilk seçimlerde dostlarımızla beraber iktidar olacağız” sözleri de Kocasakal’ın hedefindeydi. “Dostlarla iktidar gibi teslimiyetçi, bana göre yabancılaşmış hedefi kabul edemiyorum. Kim bu sıkı dostlar? Öyle bir film var, yani bunun içinde hendekçiler var mı, Kandilciler var mı, yıkım ekibinin baş aktörleri Bay Davutoğlu, Serok Ahmet veya Bay Babacan, küresel güçler aman ne der diyen Bay Gül var mı? O zaman hep birlikte ‘Gül Döktüm Yolları’na şarkısı söylensin.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat