şişli masöz beylikdüzü masöz
Kız kaçırılan minibüsü kovalayan özel halk otobüsü şoförü o anları anlattı

Kız kaçırılan minibüsü kovalayan özel halk otobüsü şoförü o anları anlattı

Sancaktepe’de meydana gelen olayda, iddiaya göre bir şahıs genç kızı zorla minibüse koyarak kaçırmaya çalışmış, kızın yakını da yolcu dolu özel halk otobüsüne atlayarak şoför Cüneyt Orakçı’ya minibüsü takip etmesini söylemişti. Sultanbeyli’ye kadar süren amansız kovalamacada otobüs şoförü minibüsün önünü keserek kızı kurtarmaya çalışmıştı. Aksiyon filmlerini aratmayan kovalamacanın kahramanı otobüs şoförü Cüneyt Orakçı, o anları İHA’ya anlattı.

Özel halk otobüsünün şoförü Cüneyt Orakçı “Duraktan yolcu alırken, 100 metre ileride ışıklarda bir bayan tahminimce karşıdan karşıya geçmek için bekliyordu. O ara yanına bir minibüs yaklaştı. İçeriden bir şahıs çıktı, bayanı arabaya bindirmeye çalıştı. O ara olayı tam anlayamadığımız için hemen müdahale edemedik. Bayan tekrar arabanın içinden çıktı. Bu sefer şahıs baya bir zorladı. Şahıs kadını ağzına bez dayayarak bayıltmaya çalıştı. O an anladım şahsın iyi niyetli olmadığını. Onu solladım ben, arkamda kaldı.

Bir süre gidince ne yapabilirim diye kafamda kurguladım. O sırada yolcular da baya bir destek çıktı, ‘kaptan dur müdahale edelim’ dediler. Yolcuların da desteğiyle yolun ortasında çapraz bir şekilde yolu kapatarak durdum. Kapıları açmamla birlikte yolcular hep birlikte çıktık, aracın üzerine yürüdük. Saldırdık araca, arkadaşın biri yumruk attı, camını kırdı. Şahıs geri geri çıkıp kaçtı. Emniyeti aradık, bilgileri verdik. Aldığımız bilgilere göre sağ olsun emniyetimiz bayanı kurtarıp şahısları gözaltına almış” dedi.

Minibüsle kız kaçıran şahısların özel halk otobüsüyle kovalandığı olayın ayrıntıları ortaya çıktı

Edinilen bilgilere göre, Tuğba Y. isimli kadının, iş yerinden arkadaşı olan Recep Ç. ve beraberindeki Serdar G. isimli şahıslar tarafından minibüse zorla bindirilerek ormanlık alana kaçırıldığı, şahısların genç kızın çantasını ve telefonunu gasp ettiği öğrenildi. Tuğba Y. şahısların elinden kaçarak polis merkezine gidip durumu polise bildirdi. Polis, şahısları gasp ettikleri eşyalarla birlikte yakaladı. Recep Ç. isimli şahsın 3 adet kasten yaralama,1 adet taksirli yaralama ve 1 adet 6136 SKM suç kaydının olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan şahıslardan biri tutuklanırken, diğeri de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzzet Aydın – Cüneyt Sevindik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat