Kanada Liselerinin YÖK Denkliği Var Mı ?

Yurtdışında lise eğitimi denildiğinde ilk akla gelen ülke şüphesiz Kanada’dır. Kanada liseleri sunduğu yüksek ve kaliteli eğitim programları, sınavsız üniversite geçiş hakkı ve Türkiye’deki özel liselere yakın ücretlerle Kanada’da lise eğitimi alma hakkı vermektedirler.

Kanada lisesi eğitim almak için herhangi bir giriş sınavına girmenize gerek yoktur. Bu durum hem Kanada devlet liseleri, hem de özel liseler için geçerlidir.

Yıllık 9000 CAD’dan başlayan fiyatlarla Kanada liselerinde eğitim alabilir, çocuğunuzun mutlu geleceğe ilk adımını atmasını sağlayabilirsiniz.

Kanada Liselerinin YÖK Denkliği Var Mı ?

Dünya’nın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada liselerinin YÖK denkliği öğrenciler tarafından sıklıkla sorgulanmaktadır. Kanada Liselerinin YÖK denkliği vardır.

Ancak Kanada liseleri başvurusunu gerçekleştirmeden muhakkak Kanada Kültür Merkezi ile 0212 252 90 35 pbx numarasını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

 

Kanada’da Lise Okumak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir ?

Kanada lise eğitimi için aranılan bilgi bilgisi şartları değişiklik gösterebilmektedir. Bununla ilgili bilgi almak için lütfen 0212 252 90 35 pbx numarasından Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçiniz.

 

Kanada Liselerine Giriş Sınavı Var Mı ?

Şüphesiz öğrencilerin ve velilerin en merak ettiği soru: “Kanada lise giriş sınavı mı ?” sorusudur. Kanada, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahiptir.

Kanada lisesi eğitimi almak isteyen Kanadalı veya uluslararası öğrenciler için herhangi bir sınav uygulamaz! Sınavsız lise giriş hakkınız bulunmaktadır.

Kanada’da Lise Eğitimi Süresince Konaklama

Ailelerin çocuklarıya ilgili en merak ettiği sorulardan biriside şüphesiz konaklama seçenekleridir.Dünya’nın en yaşanabilir ve güvenli ülkeleri arasında yer alan Kanada’da lise eğitimi süresince birkaç farklı konaklama hakkı tanınmaktadır.

 

Aile Yanı Konaklama: Sıklıkla tercih edilen konaklama türleri arasında yer almaktadır. Kanadal bir ailenin yanında öğrencimizin sorumluluklarını üstlenerek konaklama imkanı tanınmaktadır.

 

Yatılı Okulda Konaklama: En avantajlı ve en sık tercih edilen konaklama türü Yatılı Okulda Konaklama seçeneğidir.Öğrenci okul içerisinde konaklamaktadır.

 

Neden Kanada’da Lise Eğitimi Alınmalı

Lise eğitimi bir öğrencinin geleceğini belirleyen en önemli adımdır. Kanada lisesi eğitimi alan öğrencilerin uluslararası alanda ve mevcut ülkelerinde başarıları her zaman dikkat çekmektedir.

Köklü ve kendini kanıtlamış bir eğitim sistemine sahip olan Kanada liseleri, başarılı oranı oldukça yüksek okullardan oluşmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir eğitim yılında Kanada liselerine transferi gerçekleştirilebilmektedir.

Onlarca farklı ülkeden öğrencinin farklı ülkeleri seçme şansları varken Kanada’yı seçmelerindeki en önemli neden; Saygın ve tüm dünya’da geçerliliği olan bir diploma ve neredeyse tüm dünya!’da sınavsız üniversite eğitiminin kapısını açmasıdır. Sadece Amerika Birleşik Devletleri veya İngiltere gibi ülkelerde değil, Türkiye’dede öğrenci istediği bölüme sınavsız giriş yapabilmektedir.

 

Kanada Liselerine, Kanada Kültür Merkeziyle Güvenle Başvurun

 Kanada’da lise eğitimi almak birçok yönden oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır. Kanada’da lise okumak isteyen öğrencilerin başvuru süreçlerinin doğru ve eksiksiz yönetilmesi tüm eğitim hayatlarını etkileyen en önemli aşamalardan birisidir.

Kanada liselerine başvuru yapmak deneyim ve güven gerektirmektedir. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman eğitim danışmanlarıyla Kanada liselerine başvurunuzu güvenle gerçekleştirin.

 

Kanada liseleri hakkında detaylı bilgi almak için: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-lise-egitimi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir