şişli masöz beylikdüzü masöz
HDP’den CHP’ye “Kürt sorunu” çağrısı

HDP’den CHP’ye “Kürt sorunu” çağrısı

“GELSİNLER KONUŞALIM, HDP ÖNERİLERİNİ SUNSUN”

“Gelsinler konuşalım, HDP önerilerini sunsun CHP’ye.” Sözleri CHP’yeydi. “Kürt sorununun çözümünde HDP meşru organdır” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na bir çağrı yaptı. “Henüz hükümet olmaya gerek yok, iktidar olmaya gerek yok. Topluma gelecekte ne yapılacağını göstermek için şimdi oturalım Meclis’e birlikte sunalım” dedi.

“ÇABALARI MUHALEFETE EŞİK ATLATMA”

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Halk TV’nin sorularını yanıtladı. “Kürt sorunu tartışmalarında çözümün adresi Meclis’tir, hiçbir aktör göz ardı edilemez” dedi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasını “Muhalefetin eşik atlama çabası” olarak yorumladı. CHP’ye bir mesajı daha vardı. “HDP olarak biz bu eşiği hep birlikte atlayabilmek için üzerimize düşen ne varsa eksiksiz yerine getirmeye hazırız” diye konuştu.

HDP ADAY ÇIKARACAK MI?

Mithat Sancar’a “HDP cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkaracak mı?” diye soruldu. Sancar, “Muhalefetle bu konuda ilkesel müzakereye ve buluşmaya açığız” ifadesini kullandı. Sancar, ilke ve yöntemlerde anlaşılamazsa aday çıkarılabileceğini söyledi. Ancak detay vermedi. “Bunu şimdi söyleyemem” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat