şişli masöz beylikdüzü masöz
Hafta sonu fırınlar kaça kadar açık? 30-31 Ocak 2021 sokağa çıkma yasağında fırınlar kaçta kapanıyor?

Hafta sonu fırınlar kaça kadar açık? 30-31 Ocak 2021 sokağa çıkma yasağında fırınlar kaçta kapanıyor?

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulamasının bugün saat 21.00’de başlayıp, pazartesi günü sabah 05.00’de sonlanacağı belirtildi. Bu kapsamda; market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler hafta içi saat 20.00’ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir. Peki, fırınlar sakağa çıkma yasağında kaça kadar açık olacak?

Hafta sonu fırınlar saat kaça kadar açık olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayilerinin açık olacağı ifade edildi. Ekmek fırınları yasaktan muaf olan gruplar arasında yer aldığından normal kapanış saatine kadar açık olacaktır.

30-31 Ocak tarihlerinin tamamını kapsayan ve pazartesi günü (2 Şubat) tarihinde saat 05.00’a kadar devam edecek olan yasak sürecinde vatandaşlar ekmek ve diğer unlu mamul ihtiyaçlarını karşılamak üzere ikametlerine en yakın işletmelerden alışverişlerini gerçekleştirebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat