şişli masöz beylikdüzü masöz
Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri ne zaman? Hafta içi sokak kısıtlaması saat kaçta?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri ne zaman? Hafta içi sokak kısıtlaması saat kaçta?

Yılbaşı yasakları geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında açıklanmıştı. Yasak kapsamında toplamda 80 saat sürecek sokak kısıtlaması uygulanacak. İşte yasakların başlayacağı saatler ve kısıtlama ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar…

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI (YILBAŞI YASAĞI) NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21:00’de başlayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek. Yaklaşık 3,5 günlük kısıtlamada vatandaşlar yine ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Hafta içi sokağa çıkma yasağı ise pazartesi, salı ve çarşamba günü yine uygulanmaya devam edecek. Pazartesi 21:00’de başlayan kısıtlama salı 05:00’te salı 21:00’de başlayan kısıtlama çarşamba 05:00’te ve çarşamba 21:00’de başlayan kısıtlama perşembe 05:00’te sona erecek.

YILBAŞI YASAĞINDA NERELER AÇIK?

Hafta sonu sokak kısıtlamalarındaki benzer uygulama yılbaşı yasağında da olacak. Resmi tatil olan 1 Ocak 2021 Cuma günü ve 2 ile 3 Ocak’ta manav, bakkal, kasap, kuruyemişçi, fırın ve marketler belirli saatlerde açık olabilecekler. Vatandaşlar da kendilerine en yakın işletmeye giderek ihtiyaçlarını belirtilen saatler arasında karşılayabilecekler.

Geçtiğimiz günlerde alınan kararla birlikte sokak kısıtlamasının olduğu saatlerde alkol satışı yasaklanmıştı. Bu nedenle 31 Aralık 2020 Perşembe gününden itibaren tekel bayiler kaplı olacak, marketlerde ise alkol satışı yapılamayacak. Kısıtlamanın sona erdiği 4 Ocak 2021 Pazartesi gününden itibaren satışlar yine devam edecek.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat