şişli masöz beylikdüzü masöz

Dişte İmplant Uygulamaları

 

Dişte implant uygulamaları, diş eksiklikleri durumunda uygulanan bir diş tedavisidir ve bu tedavide eksik diş yerine, gerçeğe yakın bir diş yerleştirilir. Bu uygulamada, çene içerisine genellikle yapay bir diş kökü monte edilir. Ve bu uygulamada kullanılan madde titanyumdur. Çünkü titanyum, insan dokusu ile oldukça uyumludur. Diş eksikliği yaşayan kişiler, bu eksiklikleri gidermek için implant uygulamalarını ve implant fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır.

İmplant uygulaması için öncelikle ilk muayene gerçekleştirilir ve durum değerlendirmesi yapılır, implant süreci diş hekimi tarafından en iyi şekilde planlanır.

İmplant Uygulamaları Kimlere Yapılabilir?

İmplant uygulamaları, diş eti sağlığı yerinde olan, çene kemiği yapısı implanta uygun olan ve genel sağlık durumu iyi olan kişilere uygulanabilmektedir. Bazı durumlarda, kişilerin çene kemikleri implant uygulaması için elverişli olmaz ve implant uygulaması öncesi çene kemiklerini güçlendirici tedavi uygulanır. Tedavinin ardından implant işlemine geçilebilir.

İmplant Uygulamaları Kimlere Yapılamaz?

İmplant uygulamaları bazı durumlarda, bazı kişilere uygulanamayabilir. Radyoterapi tedavisini boyun ve baş bölgesine almış olan kişilere, kemik gelişimleri tam olarak tamamlanmadığı ve gelişmediği için genç bireylere, sigarayı yoğun olarak kullanan kişilere implant uygulaması yapılamamaktadır. Çünkü sigara kullanımı, ağızdaki yaraların iyileşme süresini oldukça uzatır.

Bazı kronik hastalık sahipleri de diş tedavisinde implant yönteminden direkt olarak yararlanamazlar. Yüksek tansiyon hastaları, şeker hastaları, bağışıklık sistemi hastalığı sahipleri be hemofili hastaları ve kalp hastaları doktorlarından izin almadan implant uygulaması yaptıramazlar.

Akvadent, ağız ve diş sağlığı sektöründe hizmet veren ve hasta memnuniyeti odaklı olarak çalışmakta olan bir kliniktir. Başta implant uygulamaları olmak üzere pek çok diş tedavisi yöntemlerini uygulamaktadır. Uygun fiyat seçenekleri ile hizmet veren Akvadent hakkında daha fazla bilgi almak için www.akvadent.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat