şişli masöz beylikdüzü masöz
Dink davasında yeni gelişme

Dink davasında yeni gelişme

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in suikastine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı davada yeni karar çıktı. Aralarında FETÖ lideri Gülen’in de olduğu 13 firari sanığın mallarına el konulma kararı alındı.

Davanın adresi İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi’ydi. Savcı, firari sanıklar için “kaçak sayılmaları” ve mallarına el konulması talebinde bulunmuştu. Sanık avukatları savcılığın talebinin reddedilmesini istedi. Mahkeme kararını açıkladı. Aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz’ün de bulunduğu firari sanıklar hakkında 15 gün içerisinde mahkemeye gelmezlerse kaçak sayılmalarına ve mallarına el konulmasına hükmetti. Firari sanıkların taşınır, taşınmaz, banka hesaplarına el konulmasına karar verildi. Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkındaki karar ise, avukatı olmaması nedeniyle verilemedi

Mahkemenin gündeminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları da vardı. Dink Ailesi avukatı Hakan Bakırcıoğlu, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bir televizyon programında Erhan Tuncel ile Sedat Peker’in irtibatlı olduğunu söylemiştir. Veli Küçük, Erhan Tuncel ve Sedat Peker arasındaki irtibata ilişkin belgeler var ise getirtilmesini talep ediyoruz” dedi. Söz konusu talebe bir sonraki duruşmada karar verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat