şişli masöz beylikdüzü masöz
CHP’li eski vekiller Dudu ve Baydar harekete geçti

CHP’li eski vekiller Dudu ve Baydar harekete geçti

Parti içerisinde yaşanan tartışmalar, birbiri ardına gelen istifaların ardından CHP’li eski milletvekilleri Lütfi Baydar ve Mevlüt Dudu harekete geçti. İki eski milletvekili ziyaretler kapsamında Ankara’da eski CHP Genel Başkanları Murat Karayalçın, Hikmet Çetin ve Deniz Baykal’ı ziyaret etti. Görüşmede parti içerisinde yaşanan ayrışmalara ve ayrılıklar ele alındığı öğrenildi.

Eski genel başkanların, partinin büyüklerinin devreye girerek duruma müdahale etmesi ve ortak bir yol haritası hazırlanması talep edildi. Lütfi Baydar, “CHP herkesin evidir. Atatürk tarafından kurulmuş bir partidir ve genel başkanlar ondan sonra gelenler o koltukta vekaleten oturmaktadırlar. Biz kimsenin CHP’den daha büyük olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Eski milletvekilleri, İstanbul’da bulunan eski genel başkanlardan Altan Öymen ile de online bir toplantı yapacak. Görüşmelerin ardından ise eski genel başkanların bir toplantı yapması ve ortak bir karar alması, bu kararın da kamuoyu ile paylaşması planlanıyor.

Peki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ya da parti yöneticileriyle de bir görüşme olacak mı? Edinilen bilgilere göre bu karar çizilecek yol haritasından sonra netlik kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat