CHP’den Güçlü Aday Figen Baz


Yerel seçim tarihine adım adım ilerlerken partiler yeni adaylarını açıklamaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı konusunda sürpriz bir ismi açıklamaya hazırlanıyor. Yapılan ankete 4 isim yerini alırken, bir kadın adayın olduğu ve bu ismin de işitme cihazı satan firma sahibi Figen Baz olduğu söylenmektedir. İzmir ilinde yaygın olarak tanınan ve çok sevilen kadın adayı Figen Baz Türk siyaseti tarafından da yeni tanınacaktır. CHP’nin İzmir Büyükşehir belediye başkan adayları arasında gösterilen kadın aday Figen Baz için ayın 16’sında yapılacak genel parti meclisinde son karar verileceği bildirilmektedir.

Figen Baz Kimdir?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Figen Baz, 1966 İzmir Karşıyaka doğumludur. İzmir’de yaklaşık 15 yıl önce öncülüğünü yaptığı Ekol Hastanesi’nin ve Duymer İşletme Cihazlarının sahipliğini yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir. Eşi Op. Dr Mehmet Baz hekim olarak halen görevini sürdürmektedir. Oğullarından biri avukat diğeri ise halkla ilişkiler uzmanıdır.

Figen Baz ve Başarı Dolu Hayatı

Babası Bosna kökenli olup uzun yıllar Çiğli bölgesinde hekimlik yapmıştır. Babasının adı Dr. Salih Salnur dur. O yörede ünlü bir hekim olması nedeniyle Boşnak Salih de denmekteydi. Sanata olan ilgisi ile Ekol Sanat galerisini açan Figen Baz, sanatı yaşam biçimi haline getirmiştir. Son zamanlarda tüm aile olarak Seyrek yolunda satın aldıkları 50 dönüm araziye eğitim için üniversite kurma çalışmalarını hızlandırdıkları söylenmektedir. Sanat çevresi tarafından yakından tanınan Baz, şimdi CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmaya hazırlanmaktadır.

Figen Baz’ın Adaylığı ve Diğer İsimler

Mart ayında yapılacak olan Yerel seçimlerde CHP Figen Baz ile güçlü bir çıkış yaparken, diğer isimler Tunç Soyer, Selin Sayek Böke, Abdül Batur ve Tuncay Özkan olarak belirtilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir