bagcilar escort
Bakan duyurdu! Okullar açılacak mı? İlkokullar ve liseler için okullar ne zaman açılacak?

Bakan duyurdu! Okullar açılacak mı? İlkokullar ve liseler için okullar ne zaman açılacak?

Uzaktan eğitimini sürdüren öğrencilerin merakla beklediği iki soru yanıt buldu. Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1. 2. 3. 4. 8. ve 12. Sınıfların yüz yüze eğitim sürecinin başlayacağını duyurmuştu. Bu açıklama sonrası okulların hangi tarihte açılacağı merak konusu olmuştu. Bakan Selçuk da bu konuya açıklık getirdi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yüz yüze eğitim sürecinin başlayacağı sınıflar için okullar 12 Ekim’de açılacak.  Yüz yüze eğitimde başlayacak yeni döneme dair değerlendirmelerde bulunan Selçuk, şu bilgileri verdi:

“Biz haftada 2 gün açtığımız için, ilk 2 gün sınıfın yarısı geliyor, daha sonraki 2 gün sınıfın diğer yarısı geliyor. Aylar önce senaryolarımız olduğunu söylemiştim. Bugün senaryolar gerçek oldu ve uyguluyoruz. Planlardan bir tanesini bu 2-2 gün meselesinde uyguluyoruz. Çocuklarımızın bu suretle daha kontrollü bir şekilde okula gidiş gelişlerini, okul yöneticileri, öğretmenler, velilerimiz açısından daha anlaşılabilir ve denetlenebilir bir süreç olarak yapılandırmaya çalışıyoruz. Burada bazı alışkanlıklar da ediniliyor. Çocuklar ortama alışıyor, neyi, nasıl yapmaları gerektiği konusunda daha bilinçli ve duyarlı oluyor. Öğretmenlerimiz bazı şeyleri öğreniyor. Dolayısıyla bu sürecin kontrollü olmasının başka bir amacı var. Yoksa biz de İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ‘hepsini açtık’ derdik ama Türkiye’nin koşulları biraz daha farklı. Onun için koşullara göre bunu yapıyoruz.”

Son dakika… 5 sınıfta yüz yüze eğitimler başlıyor! Bakan Selçuk’tan flaş açıklamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir