Atatürkçü Düşünce Derneği’ne soruşturma

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) hakkında 27 Mayıs askeri darbesiyle ilgili paylaştığı Twitter mesajı nedeniyle soruşturma başlatıldı.

ADD’nin mesajında “Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan yarım yüz yıl önce, anayasa ve hukuk dışına çıkmış bir siyasal iktidara karşı direnme hakkını kullanmış ve ülke yönetimine el koymuştu. Ordunun arkasında milletin desteği vardı” denmişti.

 

Beşiktaş’ta seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ADD’nin tweet’iyle ilgili bir soru üzerine şunları söyledi: “Bu hakikaten resmi bir twitter hesabı mıdır? Arkadaşlara onu araştırmaları talimatını verdim. Hem bakanlık olarak suç duyurusunda bulunacağız hem de dernekler masası olarak hemen soruşturma başlatacağız. Bu milletimizin iradesine ve kendisine hakarettir. Bu Adnan Menderes’e karşı sevgi besleyenleri de ve bu milletin kendi seçtiği adama karşı bağlılık besleyenleri de ifade etmek isterim ki küçük düşürmektir. Ve bundan sonrası için antidemokratik bir çağrıdır. Çok net söylüyorum. Kendi zihinleriyle ve kendi zekalarıyla, akıllarıyla beraber antidemokratik çağrı yapıyorlar. Bunun karşılıksız kalması mümkün değildir. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir