şişli masöz beylikdüzü masöz
Aşı randevu alma nasıl yapılır? 60 yaş üstü e-nabız ve telefon aşı randevusu alma

Aşı randevu alma nasıl yapılır? 60 yaş üstü e-nabız ve telefon aşı randevusu alma

60 yaş üstü aşı randevusu alma işlemleri covid-19 aşısı yaptırmak isteyen 60-65 yaş grubu arasındaki kişiler tarafından kullanılmaya başlandı. İlgili tarihler için randevusunu alan kişiler günü geldiğinde aşısını yaptırabilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında “Gelecek haftadan itibaren 60-65 yaş grubunun aşılarına başlanacak. Yaşınız 60-65 arasındaysa lütfen telefon mesajlarınızı dikkatle takip edin.” İfadelerini kullanmıştı. Peki, randevular nasıl alınıyor?

E NABIZ AŞI RANDEVU ALMA NASIL YAPILIR?

Aşı randevusu MHRS ile e-Nabız üzerinden ya da 186 aracılığıyla alınabiliyor. T.C. kimlik numarası ve şifre ile MHMRS ya da e-nabız’a giriş yaparak hastane ve hekim seçimi yaparak randevu alınabiliyor. Öte yandan aşı durumu sorgulamak için aralarda boşluk bırakarak AŞI, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarası son 4 hanesi 2023’e kısa mesaj atılabiliyor. Burada “aşılama için öncelikli gruptasınız ya da değilsiniz” şeklinde yanıtlar veriliyor.

TELEFON AŞI RANDEVU ALMA İŞLEMLERİ

Kovid-19 aşısı için randevu almak isteyen 60 yaş ve üstündeki kişiler, mobil uygulama ile internetin yanı sıra MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyorlar.

182 üzerinden yapılan görüşmede gerekli bilgiler verildikten sonra en yakın uygun bölgedeki randevu alma işlemleri yapılabiliyor.

60586c9017aca9084cdb5813

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat