şişli masöz beylikdüzü masöz

Anket Verilerine Göre Akacan Holding Örnek Şirket Gösterildi

Bulut Akacan’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Akacan Holding yapılan anket ve araştırmalara göre iş güvenliği konusunda örnek şirket gösterildi.

DEV-İŞ’in verilerine göre 1 Ocak 2016– 13 Mart 2017 tarihleri arasında meydana gelen iş kazalarında ise 2 işçi yaşamını yitirdi. KKTC’de son 14 ayda 9 işçi iş kazası sonucu öldü.

“İşveren dikkate almıyor, işçi önemsemiyor”

Ülkemizde halen daha başta inşaat işçileri olmak üzere iş güvenliğini ciddiye almamakta ısrar ediyor.KKTC’de 2016 yılında iş kazası sonucu yaşamını yitiren 7 işçiden 6’sı inşaat işçisiydi.

Birçok inşaatta hemen her gün işçilerin güvenlik kemeri ve baret takmadan adeta akrobasi yapar gibi inşaatta hareket etmesi, işçilerin hayati güvenliği konusunda önem verilmesi gerektiğine dikkati çektiler.

“Akacan Holding örnek şirket”

Diğer yandan anketler ve araştırmalar sonucunda, inşaat ve işçi güvenliği konusunda en güvenilir şirket olarak Akacan Holding örnek şirket olarak gösterildi.

İşçilerin resmi işlemlerinin yasal ve eksiksiz yapılmasının yanında, yapılan inşaatlarda işçi güvenliğinin öncelikleri olduğu ve şantiye direktörünün de buna bizzat özen gösterdiği herkesçe bilinen bir gerçek.

Akacan Holding diğer büyük firma ve şirketlerde meydana gelen işçi kazaları, ve bazı köklü şirketlerdeki kazaların ard arda ölümle sonuçlanmasının aksine işçilerine verdiği öncelikler ve değerle ön plana çıkmayı başaran bir şirket olarak ülkemizde de parmakla gösteriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat