bagcilar escort
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme nasıl yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme nasıl yapılır?

Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim hayatını sürdüren adaylar için kayıt yenileme dönemi geldi. Ders seçimi ve para yatırma işlemleri ile ilgili bilgilendirmeler geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. İşte kayıt yenilemede son gün ve para ödemeleri ile ilgili bilinmesi gerekenler…

ÖAF KAYIT YENİLEME 2020 NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme işlemleri için ders seçimi ve kayıt yenileme bedeli ödenmesi gerekiyor. Ders seçimi yapmadan bankada ödeme bilgisi oluşmayacak. 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçimi yapılması gerekiyor.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacak.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

2020-2021 yılı kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim’de başlarken, 16 Ekim Cuma günü saat 23.30’da sona erecek.

KAYIT YENİLEME İÇİN TIKLAYINIZ…

AÖF PARA YATIRMA NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt işlemleri için internet bankacılığı ya da ATM kullanılabilir. ATM’den para yatırmak için Ziraat Bankası ATM’lerinden ödeme işlemleri adımını seçmeniz gerekmektir. Ödeme işlemlerinin ardından Eğitim/Sınav ödemeleri – Üniversite ödemeleri – Anlaşmalı Üniversite ödemeleri adımlarını izleyerek çıkan ekrana ödeme yapacağınız üniversitenin il plaka kodunu giriyorsunuz. Çıkan ekranda Anadolu Üniversitesi – Açık Öğretim adımlarını izleyerek T.C. kimlik numarası ya da öğrenci numarasını giriyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir