bagcilar escort

Aleksis Çipras Türkiye açıklaması!

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye’de tutuklanan Yunan askerlerin iade edilmesinin ikili ilişkilerde ‘iyi niyet’ işareti olacağını söyledi. Çipras, Yunan Parlemontosu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’yi iki ülke arasındaki ilişkileri bozmaya çalışmakla suçladı.
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, geçen 1 Mart’ta Meriç’te Türk devriyeleri tarafından yakalanan ve tutuklanan 2 Yunan asker ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “iyi niyet jesti” beklediklerini söyledi.

‘ADLİ İŞLEMLERİN HIZLANDIRILMASINI BEKLİYORUZ’

Bakanlar Kurulu’nda konuşan ve geçen pazar günü Başbakanlık Basın Ofisi’nden yapılan sert açıklamanın aksine hayli yumuşak bir dil kullanan Çipras “Komşularımız en kısa sürede, 2 Yunan askerin geri dönebilmesi sürecinin hızlandırılması için bir iyi niyet jesti yapsınlar. Biz geçmişte, devriye gezerken Yunan topraklarına giren Türk askerleri iade etmiştik. Türk Cumhurbaşkan’dan bugün aynı şeyi yapmasını bekliyoruz. Yunan askerlerin geri dönebilmeleri için adli işlemlerin hızlandırılmasını bekliyoruz. Böyle bir adımı bekliyoruz. Sabırlıyız” dedi.

Çipras, Ege ve Doğu Akdeniz’deki durumu değerlendirirken de Yunanistan’ın güçlü, güvenli ve güçlü ittifakları bulunan bir ülke olduğunu, kimseyi tehdit etmediğini, buna karşı kimseden de korkmadığını, dolayısıyla Yunan halkının da endişe etmesi için bir neden bulunmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir