AHŞAP KÖPEK KULUBESİ NASIL YAPILIR?

AHŞAP KÖPEK KULUBESİ NASIL YAPILIR?

OKKöpek Kulubesi her köpeğin ihtiyaç duyduğu barınma alanıdır. Bir köpeğin evi konumunda olan kulübelerin sağlam ve dayanıklı olması önemlidir. Çünkü, kulübeler bir kez satın alınır ve bir ömür boyu kullanılır. Eğer köpeğinizi bebeklikten sahiplendiyseniz ileride rahatça konaklayabileceği bir kulübe almalısınız. Kulübe yapımı basit gibi görünse de birçok ayrıntıyı bünyesinde taşıyan araçlardır. Bu nedenle OKAhşap Köpek Kulubesi yapımı için bir uzmandan yardım alınmalıdır. Köpek kulübesinde milimetrik bir hata bile köpeğinizin rahatsız olmasına neden olabilir. Örneğin; zeminin gereğinden fazla yükseltilmesi köpeğinizin kulübeden çıkarken zorlanmasına sebep olabilir. Giriş ve çıkış alanlarının ideal ölçüde olması, kulübenin doğru yapı malzemesinden üretilmesi ve doğal ürünlerden yapılması her zaman avantajlıdır. Plastik ve petrol türevi malzemelerden üretilen kulübeler hem sağlığa zararlı hem de kullanışsızdır. Yaz aylarında güneş ışığının etkisiyle fazla ısınan plastik köpek kulübeleri, köpeğinizin rahatsız olmasına sebep olacaktır. Bu kulübeler elektriklenmeye de neden olduğundan bu memnuniyetsizlik katbekat artarak devam edecektir. Bu nedenle köpek sahiplerinin tercihlerini OKAhşap Çocuk Oyun Evi üretimi de yapan kurumsal firmalardan yana kullanması gereklidir.

Köpek Kulübesinin Yapım Aşaması

Köpek kulübesinin yapım aşamasından önce malzemenin iyi seçilmesi gereklidir. Doğru yapı malzemesinden üretilen kulübeler dış hava koşullarına dayanıklıdır. Kardan, yağmurdan, dondan ve güneş ışığından korunaklı olan kulübeler, köpeğinizin rahat bir şekilde barınmasına olanak tanır. Bu nedenle Köpek Kulubesi seçiminde dikkat edilmesi gereken şey birinci sınıf ahşap malzemenin kullanılmasıdır. Doğal ahşap, nefes alabilen özellikte olduğu için köpeğin sağlığı için yararlıdır. Nemden ve küften korunaklı yapısı ile kulübe içinde bakteri oluşumunu engeller. Böceklenmeye karşı emprenye edilen ahşap malzemeden üretilen köpek kulübeleri, köpeğinize verebileceğiniz en iyi hediyelerden bir tanesidir. Onların rahatlığını düşünmek istiyorsanız malzemeden çalmamalı ve kaliteli malzemelerden üretim yapan kurumsal firmayı tercih etmelisiniz. Kurumsal firmada yer alan görevliler, her bir ürünü üretmeden önce tasarım aşamasından geçirirler. Kulübenin bittiğinde nasıl görüneceğine dair fikir oluşturan bu tasarımlar, farklı ırktaki köpekler için farklılaşır. Çünkü, köpekler kulübe içlerini nefesleri ile ısıtırlar. Bu nedenle kulübenin köpeğin boyutu ile uyumlu olması gerekir.

Zeminden Çatıya Köpek Kulübesi

Köpek kulübesi yapımı için önce uygun zemin seçilir. Zeminin yapımında köpek minderlerinin konulması için özel bir alan bulunur. Bu sayede kulübe içine minder veya köpek yatağı konulsa dahi köpeğin giriş çıkışını engellemez. Ahşap Köpek Kulubesi zemini, iç alandan bağımsız olarak yükseltilebilir. Bu, yağmur ve çamur gibi istenmeyen durumlarda kulübenin sabit kalmasını ve suya veya çamura batmamasını sağlar. Birinci sınıf ahşaptan üretilen kulübeler genellikle yalıtımsız malzemelerdir. İsteyen herkes için ekstra yalıtım malzemesi de eklenebilir. Taş yünü v ek ahşap ile biçimlendirilen kulübeler, köpeklerin dört mevsim boyunca ideal sıcaklıktaki kulübelerde konaklamalarını sağlar. Zeminin boyutu ve özellikleri belirlendikten sonra dış duvarlara geçilir. Dış duvarların montajı kulübenin dış cephesi bölümünden yapılır. Böylece kulübe içinde köpeği rahatsız edecek ve batabilecek her türlü çivi veya vidadan kaçınılır. Bu ürünler, arka bahçenize konulacaksa demonte olarak da gönderilebilir. Böylece kurulum için kulübenin kapınızdan geçip geçmeyeceğini düşünmek zorunda kalmazsınız.

Köpek Kulübesinin Üretiminde Kullanılan Sistemler

Yalıtımsız karkas sistemi ile oluşturulan köpek kulübelerinin çatısı içinse karkas sistemi oluşturulur. Farklı renlerde tercih edebileceğiniz çatılarda birbirinden farklı renk seçenekleri bulunur. Çatı karkasının oluşturulmasının ardından OSB levha ve shingele sistemi ile çatının montajı tamamlanır. Renk uygulaması içinse marina kontra uygulaması yapılır. Ahşabın dış yüzeyi de istenilen renkte boyanabilir. Dış cepheye uygun, kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan boyalar sayesinde üretim tamamlanır. Türkiye’nin dört bir yanına kargo edilebilen köpek kulübeleri, birbirinden farklı tasarım ve boyut seçenekleri ile köpeklerin en çok sevdiği alanların oluşturulmasını sağlar. Üretim firması sadece kulübe değil, oyun parkları, kamelyalar, Ahşap Çocuk Oyun Evi ve kütük ev gibi farklı seçeneklerle de alıcıların dikkatini çeker. Her bir ürün benzersiz el işçiliği ile üretilir. Alıcı, stokta olan ürünler arasından tercihte bulunabilir veya yeniden bir ürünün üretilmesini isteyebilir. Sipariş üzerine çalışan üretim firması, bu aşamada kulübeler üzerinde değişiklik yapmanıza da olanak tanır. Kişiselleştirilebilir köpek kulübeleri sayesinde en sadık dostunuzun çok daha konforlu bir ortamdan, ferah bir alanda vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Kaliteli yapı malzemelerinden üretilen kulübeler, özenli işçilik ve ücretsiz montaj sayesinde kapınıza kadar getirilir. En sadık dostlarınız olan köpeğiniz için hazırlatacağınız bir kulübeyi ömür boyunca kullanabilir, kulübeye ihtiyaç duymadığınızda sevdiklerinize hediye edebilir veya demonte edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir