şişli masöz beylikdüzü masöz
30 bin öğrenciye klavyeli tablet dağıtımı başladı | Video

30 bin öğrenciye klavyeli tablet dağıtımı başladı | Video

Online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere TOBB’dan klavyeli tablet desteği geldi. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, pandemide online eğitim gören, maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için klavyeli tablet temin ettiklerini ve öğrencilere ulaştırılmak üzere il-ilçe milli eğitim müdürlüklerine dağıtımın başladığını söyledi.

TOBB’un bir yandan da 81 ile 81 okul projesi kapsamında 65 şehirdeki okulu tamamlayarak teslim edildi ve kalan iller için de çalışmaları da sürüyor. TOBB Başkanı yaptığı açıklamada, “Bir taraftan ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, bütün çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için eğitime yatırım yapmayı da ihmal etmedik” vurgusu yaptı.

Hisarcıklıoğlu, sosyal sorumluluk bilinciyle 81 ildeki ihtiyaç sahibi öğrencilere her sene oda ve borsaların desteği ile eğitim yardımı yaptıklarını hatırlattı. Ve bu sene pandemi sonrası farklı bir adım atmak istediklerini ardından bu projeye karar verdiklerini açıkladı. Hisarcıklıoğlu, ”Biliyoruz ki, biz hep birlikte Türkiye’yiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat