şişli masöz beylikdüzü masöz

İphone 8 Hakkında Şok

Apple’ın geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü iphone 8 modelleri ilk haftada iphone 7’nin yarısı kadar satabildi.

Apple, kısa süre önce gerçekleştirdiği etkinlikte iPhone 8 modelleri ile birlikte iPhone X’i de tanıtmıştı. iPhone X, klasik iPhone modellerinin aksine ön yüzünü tamamen kaplayan bir OLED ekranla karşımıza çıktı. Bu durum, aynı gün tanıtılan iPhone 8’in tamamen gölgede kalmasına neden oldu. Kullanıcılar genel itibari ile iPhone 8’i satın almak yerine iPhone X’i beklemeye karar verdi.

 

Cupertino merkezli firma, bir satış stratejisi gereği iPhone 8’i hemen satışa sunarken, iPhone X ön siparişi içinse 3 Kasım’ı işaret etti. Genel beklenti, iPhone X’i beklemek istemeyenlerin iPhone 8’e yönlendirme üzerine kuruluydu. Fakat görünüşe bakılırsa Apple’ın bu pazarlama stratejisi pek de verimli olmadı.

Zira iPhone 8 satış rakamlarıyla ilgili olarak paylaşılan son verilerde, durumun pek parlak olmadığı göze çarpıyor. Apple’ın cam tasarımıyla ön plana çıkarmak isteği yeni modeli, ilk haftasında selefi iPhone 7’nin yarısı kadar satabilmiş durumda. Bu yeni çıkan bir iPhone modeli için pek de alışıldık bir durum değil.

Analistlerin bu konudaki yorumu, kullanıcıların iPhone X’i bekledikleri için iPhone 8’lerin pek satmadığı yönünde. Açıkçası bu yorumda pek de haksız sayılmazlar. Tabi ki bir de Apple’ın elinde çok yüklü miktarda iPhone X stoğu bulunmadığı gerçeği var. Yani yeni bir iPhone sahibi olmak isteyenler öyle ya da böyle iPhone X yerine 8 ya da 8 Plus satın almak zorunda da kalabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat