Yaşam

Diyet İçeceklerde Felç ve Bunama Riski!

Günümüzde birçok insan gazlı içecek alırken daha çok diyet olanlarını tercih ediyor. Bunun nedeni ise daha az kalori almak istemeleri. Ancak ABD’de yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre, diyet gazlı içecekleri büyük zarar veriyor.

ABD’de bulunan Boston Üniversitesinde yapılan bir araştırma kapsamında diyet gazlı içecekler ile ilgili bir araştırma yapıldı. Araştırmada diyet gazlı içecek tüketen 4 bin kişi incelendi. Yedi yıl boyunca bu içecekten her gün tüketen bu kişilerin 10 yıllık sağlık raporları hazırlandı. Raporda ortaya çıkan detaylar ise herkesi şaşkına çevirdi.

Diyet İçecekler Felç ve Bunamaya Neden Oluyor

Hazırlanan raporda yer alan bilgilere göre, günde en az bir tane diyet içecek tüketen kişilerin felç olma ve bunama riski oldukça yükseliyor. Yapılan açıklamaya göre bunama oranı %2,9 artarken, felç riski ise %3 oranda artış gösteriyor.

Araştırma sonuçlarında bu tür içeceklerin fazlasıyla yapay tatlandırıcı içerdikleri ve bu nedenle vücuda büyük zarar verdikleri ifade edildi. Benzer bir araştırmada ise tam yağlı içeceklerin de benzer riskler yaşadığı ortaya çıkartıldı.izmir escort

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı