Teknoloji

Whatsapp’tan Gelen Linklere Dikkat!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta son günlerde kullanıcılarına bazı linkler gönderiyor. Uzmanlardan bu linkler hakkında önemli uyarılar geldi. Söz konusu linklere tıklanmaması gerektiği belirtildi.

Son dönemlerde Whatsapp üzerinden dolaşan bazı veriler kullanıcıları oldukça zorlayıcı ve tehdit edici unsurlar içermeye başladı. Kişisel verileri tehdit eden bu veriler, dolaştırılan link ile gerçekleşiyor.

Whatsapp’tan Gelen Her Linki Açmayın

Uzmanlardan Whatsapp için çok önemli bir uyarı geldi. Yapılan uyarıda, anlık mesajlaşma uygulamasına gelen her linkin güvenilerek açılmaması gerektiği belirtildi. Özellikle son dönemde gelen bir linke tıklayanlar oldukça sıkıntılı bir durumda kalıyor.

Linke tıkladığında Whatsapp’ın sitesine gideceğini zannedenler düşündükleri gibi bir sonuçla karşılaşmıyorlar. Zira linke tıkladıktan sonra Whatsapp ile hiçbir alakası olmayan başka bir siteye yönlendiriliyorlar.

Kiril alfabesi ile yazılmış olan bu site zararlı yazılımları içeriyor. Bu yazılımlar ise kişisel verilerinizi tehlikeye atmanıza neden oluyor. Son incelemelere göre söz konusu linkte Google Chrome eklentisinin eklenmesi isteniyor ve bu eklentiyi şu ana kadar 16 bin kişi yüklemiş durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı