Teknoloji

Whatsapp Grubu Kuranlar Yandı!

Hindistan, Whatsapp konusunda önemli bir karar aldı. Grup konuşmalarında tespit edilen hukuki sorunların cezasını yeni düzenlemeye göre grup yöneticisi ödeyecek.

Günümüzün en fazla tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Whatsapp üzerinden kişisel mesajlaşma sağlanabildiği gibi, grup halinde konuşmak da mümkün. Ancak Hindistan’da alınan yeni kararla birlikte artık Whatsapp grubu kurmak oldukça cesaret isteyecek.

Grubun Tüm Hatasını Grup Lideri Ödeyecek

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde alınan karara göre bundan sonra Whatsapp’ta açılan gruplarda atılan mesajlardan grup yöneticisi sorumlu olacak. Yaşanacak herhangi bir aksilik durumunda ceza grup yöneticisine kesilecek.

Ülkede Whatsapp grubu sayısı 200 milyonu geçmiş durumda. Gruplarda çok sayıda kişi olduğunda ise kontrol sanıldığından çok daha zor oluyor. Yeni alınan karar kapsamında artık grup yöneticilerinin çok daha dikkatli olması gerekiyor. Yöneticisi oldukları gruptan yapılan hukuka aykırı bir paylaşım yapılması halinde hemen müdahalede bulunmak ve paylaşımı yapan kişiyi gruptan atmak gerekiyor. Aksi halde paylaşımın tüm sorumluluğu grup yöneticisine geçiyor.

Hindistan’da alınan bu yeni karar kapsamında artık grup yöneticilerinin sadece bildikleri kişiyi gruba dahil etmesi mantıklı geliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı