Teknoloji

Google, Sahte Haberlerle Mücadeleye Başladı

Google üzerinden birçok site haber yayınlama hakkına sahip oluyor. Ancak ne yazık ki her site doğru haberler paylaşmıyor. Hazırlanan yalan haberler, Google’ın güvenilirliğine de gölge düşürmeye başlayınca Google yöneticileri harekete geçti.

Google, yalan haberleri kendi üzerinden yayınlayanlara karşı savaş başlattı. Açıklama Google arama motoru sorumlusu Ben Gomes’den geldi. Gomes, hazırladığı blog yazısı ile yalan haberler konusunda nasıl önlem alacakları hakkında bilgi verdi.

Yalan Haberler Artık Arama Sonuçlarında Çıkmayacak

Google’ın haber konusunda daha güvenilir bir hale gelmesi için bazı kararlar aldıklarını belirten Gomes “Auto Complete” özelliği sayesinde artık yalan haberlere yer vermeyeceklerini söyledi.

Bu özellik sayesinde bundan sonra arama yapılan kelimelerin otomatik olarak tanımlanacağını belirten Gomes, özellikle aşağılayıcı ve şiddet içeren haberlerin hemen ayrıştırılacağını ifade etti.

Yeni yapılan düzenlemeler kapsamında artık bir konu hakkında aranan haberler arasında yalan olduğu belirlenenler arama motorunun en sonlarında yer alacak. Böylelikle Google’dan haber arayan kişilerin ilk olarak yalan bir haberle karşılaşmalarının da önüne geçilmiş olacak.izmir escort

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı