Siyaset

Osman Baydemir Hakkında Yakalama Kararı!

HDP’nin Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili olan Osman Baydemir hakkında yakalama kararı çıkartıldı. karara gerekçe olarak Baydemir’in kamu çalışanlarına görevi nedeniyle hakaret etmesi ve bu nedenle açılan davanın kararı gösterildi.

Osman Baydemir hakkında Diyarbakır 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda mahkemeye katılmaması nedeniyle hakkında zorla getirilme kararı alınmıştı. Karara rağmen duruşmaya katılmayan Baydemir’in yerine avukatı Serdar Çelebi duruşmada hazır bulundu.

Duruşmalara Katılmayınca Hakkında Yakalama Kararı Verildi

Osman Baydemir duruşmalara katılmazken, avukatı buna gerekçe olarak Baydemir’in yoğun bir iş temposuna sahip olması gösterildi. Bu açıklamanın ardından Osman Baydemir hakkında mahkeme heyeti tarafından yakalama kararı alındığı ifade edildi.

Osman Baydemir hakkında alınan yakalama kararının ardından duruşmanın ertelendiği belirtildi. Baydemir hakkında hazırlanan iddianamede ise oldukça dikkat çekici ayrıntılar göze çarptı.

Baydemir’in 3 Kasım 2012 yılında 30 kişilik bir grupla birlikte Diyarbakır Turgut Özal Bulvarı’nı araç trafiğine kapatarak oturma eylemi gerçekleştirdiği, bu eyleme izin verilmemesine rağmen destekleyen Baydemir’in yapılan ikazlar karşısında güvenlik güçlerine ağır hakaretlerde bulunduğu öğrenildi. Baydemir hakkında 1 yıl 9 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı