Siyaset

Meclis Genel Kurul Toplantısında Büyük Gerginlik!

TBMM, bugün 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel gündemle toplandı. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında söylediği sözler yüzünden oldukça gergin bir ortam meydana geldi.

Bugün toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde her şey normal giderken CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kürsüye gelmesiyle birlikte bir anda tansiyon yükselmeye başladı. Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında oldukça sinirli olduğu ve sert konuştuğu dikkatlerden kaçmadı.

Kılıçdaroğlu: Meclis’in İtibarını Satıyorsunuz

Genel Kurul Toplantısında kürsüye gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde anayasa sistemi ve başkanlık yer aldı. Sistemi sürekli olarak eleştiren Kılıçdaroğlu’na tepkiler ise gecikmedi. Konuşması sürekli olarak kesilen CHP Genel başkanı, Milletin iradesinin kimseye teslim edilemeyeceğini ve Meclis’in itibarının satıldığını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun sert konuşmasının ardından kürsüye çıkan isim Başbakan Binali Yıldırım oldu. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine cevap veren Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yıldönümünde böyle bir tartışmanın yaşanmasını asla istemediğini belirtirken, Kılıçdaroğlu’na cevap verme zorunluluğu da hissettiğini söyledi. Yıldırım, CHP Genel başkanının söz ettiği gibi meclisin fesh edilmesi gibi bir durumun asla söz konusu olmayacağını ifade etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
mersin escort bayan
Kapalı