Siyaset

Erdoğan ve Trump Görüşmesi Başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleşmesi beklenen önemli görüşme bir süre önce başladı. Beyaz Saray’da gerçekleştirilen görüşme öncesi iki lider basına görüntü verdi.

İki liderin görüşmesi öncesinde bir açıklamada bulunan ABD Başkanı Trump, Erdoğan ile gerçekleştireceği görüşmenin oldukça zorlu ve uzun geçeceğini ifade etti. Trump, Türkiye ve ABD arasında güçlü bir ilişki olduğunun altını çizdi.

Trump, Erdoğan’ı Beyaz Saray’ın Kapısında Karşıladı

Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Beyaz Saray’ın kapısında karşıladı. Oldukça sıcak bir karşılamanın ardından kısa süre konuşan iki lider, ardından basın mensuplarına görüntü vererek özel görüşmeye geçti.

Görüşmenin gerçekleşeceği Beyaz Saray önüne Türklerin yanı sıra PKK terör örgüyü yandaşlarının da geldiği belirtilirken, ABD polisinin olay çıkmaması için geniş güvenlik önlemi aldığı ifade edildi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştireceği görüşme sırasında konuşulacak ana konuların Fetullah Gülen’in iadesi, ABD – Türkiye ilişkileri ve ABD’nin YPG’ye gerçekleştirdiği silah yardımının konuşulacağı da ifade edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı