Sağlık

Yemen’de Kolera Mikrobu Hızla Yayılıyor

Yemen, bir süredir Kolera mikrobu ile mücadele ediyor. Salgının ülke genelinde hızla yayılmaya devam ettiği açıklandı. Başkent Sana’da yaşanan salgının Amran, Hudeyde ve Hacca kentlerinde de yayılmaya başladığı belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü, Yemen’de yaşanan salgın ile ilgili bir açıklamada bulundu. Yemen’de bir süredir devam eden salgın nedeniyle ölü sayısının her geçen gün daha da arttığını açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan örgüt, 27 Nisan’da görülmeye başlanan salgının hala devam ettiğini ve salgın nedeniyle yaşamını yitirenlerin sarısının 1,100’e yükseldiğini ifade etti.

Kolera Salgını Can Almaya Devam Ediyor

Dünya Sağlık Örgütü’nün Yemen genelinde salgına karşı mücadeleye devam ettiği belirtilirken, şu anda ülke genelinde 159 bin kişinin koleraya yakalanmış olmasından şüphelenildiği ifade edildi.

Ülkede salgınla birlikte kıtlığın da baş gösterdiği öğrenildi. İçme suyunun bulunamadığı ve 3 milyon kişinin susuzlukla mücadele ettiği ifade edildi. Dünya Sağlık Örgütü Yemen Ofisi, daha önce de ülkede böyle bir salgının yaşandığını ve bu salgında bin 54 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ölü sayısının artabileceği iade ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı