Güncel

TAK’ın Sözde Komutanı Yakalandı!

Terör örgütü PKK ile mücadele ara vermeden devam ediyor. Örgütün şehir yapılanması olarak bilinen TAK’ın sözde konutanı Hacı Türmak, bugün bordo berelilerin başarılı operasyonu ile yakalandı.

Kod adı “Doktor Aydın” olan Hacı Türmak’ın Kuzey Irak’ta yakalandığı belirtildi. Bordo bereliler ve Kuzey Irak’taki peşmergelerin yardımı ile yakalanan Türmak’ın Ankara Merasim Sokak, Ankara Güvenpark , İstanbul Beşiktaş ve Gaziantep’te gerçekleştirilen bombalı saldırının planlayıcısı olduğu öğrenildi.

Sözde Komutan Kuzey Irak’ta Tutuluyor

Söz konusu teröristin Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen başarılı operasyon ile yakalandığı ancak Türkiye’ye getirilmediği belirtildi. Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile ortak olarak alınan karar kapsamında Hacı Türmak’ın Türkiye’ye getirilmeyeceği, peşmergeye ait bir cezaevinde tutulduğu öğrenildi.

Türmak’ın oldukça geniş güvenlik önlemleri arasında tutuklu bulunduğu belirtilirken, sözde komutanın sorgulanması için Türkiye’den özel bir ekibin yola çıktığı ifade edildi. TAK’ın sözde komutanı Hacı Türmak’ın şehir yapılanması ile ilgili en fazla bilgiye sahip olan kişi olduğu vurgulanırken, Türmak’ın örgütün en tehlikeli adamı ve saldırıların planlayıcısı olduğunun  da altı çizildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı