Güncel

Rusya’dan Vize Müjdesi Geldi!

Rusya ve Türkiye arasında bir süredir üzerinde çalışılan vize muafiyeti ile ilgili olarak bugün Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksey Meşkov’dan bir açıklama geldi.

Bugün kamera karşısına geçen Meşkov, Rusya ve Türkiye arasında bir süredir görüşülen vize konusunda gerekli adımı atacaklarını söylerken, Türk vatandaşları için vize işlemlerini kolaylaştırmak için gerekli adımları atmaya hazır olduklarını söyledi.

Vize İşlemleri Kolaylaştırılacak

İki ülke arasında ilişkilerin iyice düzelmeye başladığını ve ortak kolaylık sağlayan konularda çalışmalara başladıklarının altını çizen Meşkov, bu kapsamda vize işlemleri konusunda gerekli kolaylığı sağlamak için adım attıklarını sözlerine ekledi.

Şu anda Rusya Dışişleri Bkanlığı’nın öncelikli konusunun Türkiye ile vize konusu olduğunu dile getiren Meşkov, vize işlemlerini kolaylaştırmak konusunda hizmet pasaportu olanlara, iş adamlarına öncelik tanınacağını ve formalitelerin en kolay hale getirileceğini söyledi.

Aynı şekilde Türk havayolu şirketlerinin çalışanları için de kolaylık sağlayacaklarını belirten Meşkov, bu konuda yapılan vize çalışmalarında ise sona gelindiğini sözlerine ekledi. Rusya’dan gelen bu haber, özellikle ülkeye çok sık seyahat edenler için oldukça müjdeli oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı