Güncel

İstanbul’da 1 Mayıs Gözaltıları Başladı

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü. 1 Mayıs’ı kutlamak isteyenler bugün sokaklara döküldü. Türkiye genelinde kutlamalar devam ederken, İstanbul’da özellikle Taksim çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Gösterilerle birlikte gözaltı haberleri de gelmeye başladı. İlk gözaltı Taksim’de gerçekleştirildi. Taksim’de pankart açarak slogan atmaya başlayan iki kadın polisler tarafından gözaltına alındı.

Taksim’e Sadece HAK – İŞ Girebildi

1 Mayıs nedeniyle Taksim’e sadece Hak – İş’in girmesine izin verildi. Meydana çelenk bırakan sendika üyeleri, basın açıklamasının ardından Taksim’den ayrıldı. Bu yıl 1 Mayıs kutlamaları için belirlenen Bakırköy ise oldukça hareketli durumda. Bakırköy’de kurulan arama noktasından geçmek isteyen ancak üzerinin aranmasına izin vermeyen yasa dışı örgüt pankartlı kişiler polis tarafından gözaltına alındı.

Arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren grubun bariyerleri yıkmaya çalışması sonucunda polis havaya ateş açmak zorunda kaldı. Taksim’e gitmek için yürüyüşe geçen bir gruba ise polis müdahalesinde 20 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Gayrettepe’de ise toplanan gruba polis ekipleri tarafından müdahale edildiği ve polisin biber gazı kullandığı belirtildi. Taksim’e girişler hala yasak durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı