Güncel

Gazeteci Oğuz Güven Tutuklandı

Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sitesinin genel yayın yönetmeni olan Oğuz Güven geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Güven’in terör örgütü propagandası yapmak suçundan tutuklandığı belirtildi.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, bir süre önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Yaşanan bu acı olayın ardından Cumhuriyet Gazetesi’ne ait internet sitesinden konu hakkında bir haber yapıldı. Haber için seçilen başlık ise sitenin genel yayın yönetmeni Oğuz Güven’e gözaltı kararını getirdi.

Oğuz Güven Bugün Tutuklandı

Habere yaptığı başlığın yanı sıra Twitter hesabı üzerinden de yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan Oğuz Güven, habere attığı “Kamyon Biçti” sözü nedeniyle gözaltına alınmıştı.

Güven’in aynı zamanda FETÖ örgütü ile mücadele edenleri ve bu konuda yürütülen operasyonları itibarsızlaştırmaya yönelik paylaşımlarda bulunduğu belirtildi. Söz konusu hareketlerden dolayı yargılanan Oğuz Güven’in terör örgütü propagandası yapmaktan dolayı tutuklandığı ifade edildi.

Oğuz Güven’in tutuklanma kararıyla birlikte sosyal medya üzerinden attığı Tweetlerin altına yorum yapanlar hakkında başlatılan soruşturmanın da devam ettiği ifade edildi. Güven’in söz konusu tweetleri editörünün attığını söylediği öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı