Güncel

Eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç Hayatını Kaybetti

Yükseköğretim Kurumu’nun eski başkanı ve aynı zamanda Anayasa Profesörü olan Prof. Dr. Erdoğan Teciç bu sabah hayatını kaybetti. Cuma günü geçirdiği rahatsızlık sonrasında hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan Teziç’in kalbinden kaynaklı vefat ettiği belirtildi.

81 yaşında hayatını kaybeden Erdoğan Teziç’in kalbinde stent olduğu öğrenilirken, hastanede yapılan ilk müdahalede kalp kaslarında zayıflama tespit edildiği vurgulandı.

Türban Hakkındaki Sözleri Gündeme Oturmuştu

Eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in özellikle türban ile ilgili söylediği sözler gündeme oturmuştu. Teziç, Meclis’te türban takmanın iç tüzüğe aykırı olduğunu söylemesinin yanı sıra türbanı büyük br tehlike olarak gördüğünü de söylemişti.

Erdoğan Teziç Kimdir?

Erdoğan Teziç, 1936 yılında İstanbul’da doğdu. 1955 yılında Galatasaray Lisesinden mezun olan Teziç, 1959 yılında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Doktorasını Paris’te yapan ünlü isim, yıllar içerisinde kariyerinde yükselerek Anayasa Hukuku Profesörü oldu.

1993 – 2000 yılları arasında TBMM Başkanlığı Hukuk Danışmanlığı’nı yürüten Erdoğan Teziç, 2000 yılından sonra Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. 2003 yılında YÖK başkanlığı görevine başlayan Erdoğan Teziç, 7 yıl bu görevde kaldıktan sonra 2007 yılında ayrıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı