risk indications on Write an Essay for Money You got to know

risk indications on Write an Essay for Money You got to know

risk indications on Write an Essay for Money You got to know the straightforward and way that is fantas
Ana Sayfa Güncel 2 Kasım 2018 131 Görüntüleme

Bursa’nın En İyi Özel Okulları

Dünya değiştikçe bilgiye ulaşma yöntemleri de beraberinde değişmektedir. Dünden bugünlere kalıplaşan eğitim sistemi yerini daha yenilikçi eğitim metodlarına bırakmıştır. Yarınlardaki eğitim sistemleri teknolojik tabanlı olup öğrencilere çok daha etkin eğitim sistemleri uygulanıyor. Bu eğitim sistemi ağırlık olarak öğrencilere iç dünyalarındaki ve fiziksel yeteneklerini keşfetme arzusu aşılıyor.

Hal böyle olunca da eğitime dar bir pencereden bakmak değil de bütünsel olarak bakabilmek gerekiyor. Şu an Türkiye’de ve dünyada uygulanan eğitim metotlarında öğrencilerin öz güvenini arttırmak,bir birey olarak toplum kazandırmak,kendi benliğiyle sorunların üstesinden gelmek ve bilgiyi üretebilen olmak hedefleniyor.

Bursa’nın En İyi Özel Okulları Neleri Hedefliyor?

Bursa’nın en iyi özel okulları ‘’gör,yaşa,dene ve keşfet’’ mottosuyla yıllardan beri öğrencileri yeni eğitim sistemleri ile geleceğe hazırlıyorlar. Öğrenciler bu sayede hem bilgiye alan kişiler hem de bilgiyi üreten kişiler olarak yetiştiriliyorlar. Ezberci kalıp sisteminin de dışına çıkılarak özel okullarda bilim odaları,müzik odaları ve spor faaliyetleri yapılıyor. Bu sayede her öğrencinin farklı bir birey olduğu ve farklı yetenekleri var olduğu aşılanıyor. Hepimiz öyle değil miyiz? Hepimizin farklı kabiliyetleri var. Kimimiz spora ilgi duyarken kimimiz de müziğe çok yakından ilgiliyiz. Bazılarımız ise sadece bilime merak sarmış durumda.

Önceleri eğitim sistemi tek yönlüydü. Her öğrenci öğretmen gözünden tek bir asker gibiydi. Verilen bilgi mutlaka anında hafızaya atılmalı ve sınavda ona göre başarı gösterilmeliydi. Fakat sonradan uzmanlar yurt dışında eğitimler alarak her çocuğun farklı öğrenme yetenekleri olduğunu öğrendiler. Mesela bazı çocuklar işitsel olarak hızlı öğrenirken kimileri ise görsel olarak daha hızlı öğreniyorlar.

Bursa’daki Özel Okullar Hangi Yöntemlerle Eğitim Veriyorlar?

Bursa’daki özel okulların yetkilileri ‘’öğrenemeyen,keşfedemeyen ve yeteneklerini geliştiremeyen çocuk yoktur’’ diyorlar. Yani hedefine ulaşamayan çocukların sayısı imkansız dereceye düşürülüyor. Öğrenmenin boyutlarını değiştirirken öğrenmeyi de paylaşmayı da keyifli hale getiriyorlar. Özel okullar sadece sınıflarda değil,bahçelerde koridorda ve okulun her alanında öğretmeyi hedefliyorlar. Öğrencilere sınırsız kaynak sağlıyorlar. Teknolojinin ve temel bilimin hafızalara kazınarak öğrenilmesini istiyorlar ve bu uğurda kendilerini geliştiriyorlar.

http://www.teknolojifenokullari.com/

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Binali Yıldırım, İzmir’de

Binali Yıldırım, İzmir’de