Güncel

Atatürk’e Hakaret Davasında Yeni Gelişme

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Atatürk hakkında söyledikleri çirkin sözlerin ardından gözaltına alınan Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İki isim hakkında Atatürk’ün hatıralarına hakaret ve halkı düşmanlığa tahrik etme suçlarından 2,5 – 7,5 yıl arası hapis cezası istendi.

Söz konusu talihsiz sözler bir televizyon programında sarf edildi. Programda yer alan iki isimle birlikte programın sunucusu Yavuz Bahadıroğlu ve diğer konuk Mustafa Armağan’da hakkında gözaltı kararı alındı.

Suçlular Hakkında İddianame Hazırlandı

Söz konusu hareketten doğayı Bahadıroğlu ve Armağan hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından takipsizlik kararı verildiği öğrenildi. Atatürk’e hakaret içeren açıklamalarda bulunan Süleyman Yeşlyurt ve Hasan Akar hakkında ise bir iddianamede hazırlandı.

İddianamede, iki ismin “Derin Tarih” isimli programda Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkında herkesi şok eden iddialarda bulunduğu ve Atatürk’ü hakarete varan kötüleyici sözler sarf ettikleri için hapis cezası istendiği belirtildi.

Hasan Akar’ın belirlenen adreslerde bulunamadığı ve hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtilirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından davada kovuşturmaya yer olmadığı kararının verildiği ifade edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı