Güncel

23 Nisan Kutlamalarında Helyum Gazı Patladı!

Batman’da bugün gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında içinde helyum gazı bulunan balonların patlaması sonucunda 8 kişi yaralandı. Yaşanan olayın ardından düzenlenen etkinliğin iptal edildiği açıklandı.

Olay bu sabah saatlerinde Batman Atatürk Parkı’nda meydana geldi. Batman Valiliği tarafından düzenlenen kutlama töreni saat 10:00’da başladı. Törene Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman Belediye Başkanı Şevket Aksoy, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Topuz ve çok sayıda izleyici katıldı.

Türk Bayraklı Balonlarda Bulunan Helyum Patladı

Halaylaar ve dans gösterileriyle başlayan 23 Nisan kutlaması oldukça keyifli geçerken, üzerinde Türk bayrağı olan ve helyum gazıyla doldurulmuş uçan balonlar bir anda patladı. Patlamanın olduğu balonların vatandaşların töreni izlediği yerlere bağlandığı belirtildi.

Balonların patlama nedeni olarak aşırı sıcak havadan etkilenmesi gösterildi. Art arda patlayan balonlar büyük korku ve paniğe neden olurken patlayan balonlardan düşen parçaların vatandaşların üzerine gelmesi sonucunda iki kadının saçında ve elbiselerinde yanıklar oluştuğu belirtildi.

Balonların patlaması üzerine yaralanan 8 vatandaş hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, Batman Valiliği’nin kutlamayı iptal ettiği öğrenildi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı