Ekonomi

İnegöl’de 10 Bin TL Maaşla Eleman Aranıyor!

İnegöl’de faaliyet gösteren lokomotif sektöründe çalışacak işçi bulmakta zorluk çekildiği belirtildi. İnegöl’de lokomotif sektör olan mobilya sektöründe çalışan işçilerin 3 bin – 10 bin TL arası maaş aldığı belirtilirken, bu sektörde çalışacak eleman bulunamadığı ifade edildi.

Konu hakkında açıklama İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Yavuz Uğurdağ’dan geldi. Uğurdağ, Türkiye’nin mobilya ihracatının %16’lık kısmının İnegöl’den sağlandığını ve oldukça önemli bir sektör olmasına rağmen çalışacak eleman bulamadıklarını ifade etti.

Maaşlar İyi Ama Çalışacak Eleman Yok

Sektörde çalışan işçilerin oldukça iyi maaş aldığını belirten Uğurdağ, 3 – 10 bin arası değişen maaş oranlarına rağmen sektörde kimsenin çalışmadığını dile getirdi. İnegöl’de genel olarak negatif bir işsizlik oranı olduğunu dile getiren Uğurdağ, yıllardır bu işsizlik oranını bir türlü aşamadıklarını ve çalıştıracak eleman bulamadıklarını ifade etti.

Türkiye ekonomisine oldukça fazla katkı sağlayan bir sektörde olduklarının altını çizen Uğurdağ, ne kadar yüksek ücret öderse ödesinler bir türlü istedikleri eleman sayısına ulaşamadıklarını dile getirdi.

Uğurdağ, sektörde yaşanan eleman bulma sıkıntısı yüzünden talep edilen üretim rakamlarının bir türlü yakalanamadığını belirtirken, bir an önce eleman açığını kapatmanın şart olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı