Dünya

Zaman Aşımına 4 Dakika Kala İnfaz!

ABD’nin Arkansas eyaletinde 12 yıl aradan sonra ilk kez bir idam cezası uygulandı. İdam edilen kişinin Ledell Lee olduğu ve 1993 yılından bu yana hapiste bulunduğu öğrenildi. İdamın ardından ortaya çıkan detaylar ise duyanların ağzını açık bıraktı.

İdam cezası gerçekleştirilen Ledell Lee isimli mahkumun demir sopayla bir kadını döverek öldürdüğü ve bu nedenden dolayı 93 yılından beri cezaevinde yattığı belirtildi. 51 yaşındaki mahkumun söz konusu suçu ise kesinlikle kabul etmediği ve sürekli olarak masum olduğunu söylediği ifade edildi.

Ortaya Çıkan Detaylar Şok Etti

Lee’nin infazının bugün Arkansas eyaletinde gerçekleştirildiği belirtildi. İnfazın detayları ise duyanları şaşkına çevirdi. 20 yıldan uzun süredir hapiste olan Ledell Lee’nin cezasının zaman aşımına uğramasına 4 dakika kala infaz edildiği belirtildi. İnfazın gerçekleştirilmesinin 4 dakika geç yapılması, Lee’nin hayatta kalmasını sağlayacaktı.

Bu bilgi duyanların ağzını açık bırakırken, infazların son dönemde art arda uygulanmasının nedeni ise bu kadar olmaz dedirtti. ABD’den gelen bilgilerde, cezaevinin infaz için kullandığı iğnelerin son kullanma tarihinin geçmek üzere olduğu ve bu nedenle infazların hızlandırıldığı vurgulandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı