Dünya

Türkiye, IŞİD Üyesini Avustralya’ya Veriyor!

Türkiye’den önemli bir adım geldi. Bir süre önce Suriye sınırında yakalanarak ccezaevine gönderilen IŞİD terör örgütünün üst düzey isimlerinden Neil Christopher Prakash’ı Avustralya’ya teslim etme kararı aldı.

Söz konusu gelişme ile ilgili açıklama Avustralya Başbakanı Malcolm Tunrbull’dan geldi. Bir televizyon kanalına açıklamada bulunan Turnbull, Türkiye’de bir süre önce yakalanan ve aslen Melbourne doğumlu olan IŞİD’İn kilit isimlerinden Prakash’ın kendilerine iade edileceğini ifade etti.

Prakash, Örgütün En İyi Organizatörü ve Para Kaynağı

Turnbull açıklamasında, Türkiye’den gelecek olan IŞİD üyesini dört gözle beklediklerini söylerken, söz konusu teröristin örgüt için kilit öneme sahip organizatörlerinden biri ve aynı zamanda örgütün para kaynağı olduğunu dile getirdi.

Prakash, 24 Ekim tarihinde Suriye’den Türkiye’ye geçiş yapmaya çalışırken Kilis’te yakalanmış ve tutuklanmıştı. 27 yaşındaki teröristin, çok sayıda kadın ve çocuğu örgüt için terör saldırısı yapmaya zorladığı biliniyor. Şu anda Gaziantep’te cezaevinde bulunan teröristin örgüte ait birçok video ve dergide de boy gösterdiği öğrenilirken,  kısa bir süre içinde Avustralya’ya iade edileceği de ifade edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı