Dünya

Hasta Karyolası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Hasta Karyolasında Kullanılması Çok Önemlidir

Sağlık merkezlerinde, hastanelerde donanımlı şekilde hazırlanan hasta yatağı modellerinin kullanılması gerekmektedir. Bu kurumlarda, sıradan yataklara hastaların yatırılması son derece sağlıksız olur. Öte yandan, T.C. Sağlık Bakanlığımız tarafından çıkarılan yönetmelikler uyarınca bu tip sağlık kurumlarında, özel tasarım hasta yataklarının kullanılması zorunludur. Evlerde ve bakım evlerinde de ileri yaş ya da rahatsızlık nedeniyle uzun süre yatması gereken hastalar ve yatalak olan yani devamlı olarak yatar pozisyonda olan hastaların klasik modellerde değil, kesinlikle profesyonel hasta karyolası çeşitlerinde yatırılması çok önemlidir.

Firmamızda yüksek kaliteli ve garantili modelleri, hem kiralayabilir, hem de satın alabilirsiniz. Sitemizden modellerimizin özellikleri hakkında bilgi alabilir ve satın alma, kiralama işlemlerini yapabilirsiniz. Destek hattımız da her zaman aktiftir.

Hasta Karyolası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

           Hasta karyolası, gelişigüzel alınacak bir ürün değildir. Vücut sağlığına zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmiş olması ilk dikkat edilecek kriterdir. Hasta karyola üzerinde uzun saatler boyunca yatacaktır ve bedenin ağrımaması, yorulmaması gerekmektedir. Hasta karyolası modellerinin yatan hastanın vücut şeklini alması gerekmektedir. Yatağın yumuşaklığı da özel ayarlanmış olmalıdır. Bu çok hassas bir konudur. Belirli bir yumuşaklıkta olmalı, ne çok sert olmalı, ne de çok yumuşak olmalıdır. Yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır ve fonksiyonları gelişmiş, kolay kullanımlı olmalıdır. Hasta karyolası seçerken, motor gücünün ve kumanda ile rahat çalışma özelliklerinin gelişmiş olması, dayanıklı olması gerekmektedir.

           Hasta yatakları olarak sitemizde donanımlı, kaliteli ve donanımlı birçok model bulacaksınız. Öncelikle, yatakların seçimi konusunda hekiminize danışmanız çok önemlidir. Her hastanın bedensel yapısı, geçirdiği hastalıklar, uzuvlarının sağlık durumu birbirinden farklıdır. Ameliyat geçiren bir hasta ile ayağı kırılan bir hastanın karyolası farklı olabilir. Doktorunuza danıştıktan sonra, sitemizle iletişime geçerek, karyola modellerimizden satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Birçok farklı modelimiz hastalarımız için hizmet sunmaktayız. Parçalı hasta yatakları, havalı hasta yatakları, motorlu ve elektrikli modeller, baklava dilimli yataklar, boru tipi hasta yatakları, yatalak hastalar için özel lazımlıklı hasta yatakları, lazer kesim model hasta yatakları ve birçok farklı modellerimizle hizmetinizdeyiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı