Dünya

Boyun Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Marmara Ağrı Merkezi (MAM),Bel ve boyun fıtığı tedavisi alanında yıllardır faaliyet gösteren, etkin çözümler sunan bir tedavi merkezidir.

 

Bel Fıtığı ve Boyun Fıtığı

Belinizdeki ya da boynunuzdaki sinirlere disk adı verilen dokusal yapı tarafından baskı olması durumuna fıtık ismi verilmektedir. Bu baskı her geçen zamanda artış göstermekte ve oluşan bu baskı nedeniyle şiddetli ağrı, güç kaybı, hareket kısıtlılığı, güçsüzlük gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Bel ve boyun fıtığı ülkemizde sıkça rastlanan bir hastalıktır. Çalışma şartlarının ağır olması, çalışma süresinin uzun olması, ağır işler yapılırken yeterince özen gösterilmemesi bu hastalığın başlıca sebeplerindendir.

Masa başında oturan kişilerde sıkça görülen bu hastalıklar sandalye üzerinde oturuş şeklinden de kaynaklanabilmektedir.

Bel ve boyun fıtığı tedavisi, alanında uzman doktor tarafından yapılacak kontroller ve tetkikler sonucunda değerlendirilmektedir. Burada değerlendirilecek husus hastanın şikayetleri ve hastalığın derecesidir.

Bel fıtığı tedavisi, hastalığın evresine göre farklılık gösterir. Tedavi öncesinde ve sonrasında hastanın yapması gereken önemli egzersizler vardır. Bu egzersizlerin belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerektiğinden hasta bu duruma alıştırılmalıdır. Bu nedenle hastanın tedavisine başlanmadan önce hasta detaylı olarak bilgilendirmelidir.

Bel fıtığı tedavisi, diğer hastalıklar gibi sadece doktorun müdahalesi ve kullanılacak ilaçlarla iyileşecek bir hastalık değildir. Hastanın da gayretini ve çalışmasını gerektirir. Aksi durumda hastalık tekrar nükseder ve bu sefer tedavisi de mümkün olmaz.

Boyun ve bel fıtığının tedavi yöntemleri konusunda hastaların en büyük korkusu ameliyattır. Ameliyattan korkan birçok hasta tedavi olmaktan kaçınmaktadır. Aslında bu hastalığın tedavisinde ameliyat son çaredir.

Marmara Ağrı Merkezi, kendisine tedavi için gelen hastalardan sadece %3’lük kısmının ameliyat edildiğini, diğerlerinin ameliyatsız yöntemlerle iyileştirildiğini belirtmektedir.

Buradan dan anlaşılacağı üzere bel ve boyun fıtığı ameliyatı korkusu ile tedavi olmamak hastalığın ilerlemesine ve ameliyatın kaçınılmaz olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ameliyat yaptırmamak için hastalığın ilerlemesine neden olmak hiç de akılcı değildir. Çünkü ameliyat hastalığı ilerlemiş kişilere yapılan bir tedavi yöntemidir.

Bel ve boyun fıtığı ameliyatı, tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi için www.marmaraagrimerkezi.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı