Dünya

Otel Temizliği Nedir Neden Önemlidir?

 

Günümüzün modern dünyasında temizlik ve hijyen standartlarının her yerde istenen seviyede olabilmesi için temizlik şirketleri hizmet vermektedir.

Evlerde dahi temizliğin kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için hizmet veren şirketler oldukça deneyimli olan bir kadro ile uygulamalar sunmaktadır.

Böylece hijyen standartları maksimum seviye çıkartılırken daha uzun ve kalıcı olan temizlik çözümleri müşterilere tanımlanmaktadır.

Bu noktada özellikle işletmelerin firmaların ve ticari kurumların temizliği büyük bir önem taşımaktadır. Bilhassa toplu kullanım alanları veya otel gibi barınma ve konaklama çözümlerinde temizlik daha ayrı bir yerde bulunmaktadır.

Otel temizliği diğer bütün temizlik konseptlerini dışında büyük bir hassasiyet gerektiren ayrı bir sahadır. Bu noktada oldukça deneyimli olan Göztepe temizlik şirketi alanında uzman olan bir kadroyla otellere ve konaklama tesislerine temizlik hizmeti vermektedir.

Geçmişte olduğu gibi pek çok otel veya konaklama tesisi temizlik personeli istihdam etmek yerine Göztepe temizlik şirketi gibi kaliteli firmalardan hizmet satın alma yoluna gitmektedir.

Böylece sadece otel temizliği noktasında uzmanlaşmış olan personeller ile birlikte çok daha efektif bir şekilde otellerin temizleme işlemi gerçekleşmektedir.

Otel Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Oteller pek çok kişinin tatil veya iş sebebiyle kent dışında olduğunda konaklama hizmeti vermektedir. Bu sebeple oteller bazen bir günlük kullanım için bazense daha uzun periyotlarda müşteriler tarafından talep edilmektedir.

Bundan dolayı otel temizliği çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilmek durumundadır. Genellikle oteldeki müşterilerin girişi öğlen sularında olduğundan dolayı ve oteli terk etme saatleri 9.30 ve 10 civarında gerçekleştiği için iki buçuk üç saat içerisinde otel odası temizlenmek zorundadır.

Bu sebeple otel temizliği yapılmak istendiğinde personel çok hızlı davranmak durumundadır. Aksi takdirde gecikmeler oluşacağından dolayı müşteri memnuniyeti sekteye uğrayacaktır.

Bu noktada Göztepe temizlik şirketi oldukça deneyimli bir kadroyla otel temizliği hizmeti vermektedir. Temizlik personelleri otel odası boşaltıldığında çok hızlı bir şekilde öncelikli olarak yatak temizliğini gerçekleştirmekte ve nevresim, çarşaf ve yastık kılıfları değiştirilmektedir.

Yeni ve temiz olan tekstil ürünleri ile beraber yatak istenen nizamda hazırlanmaktadır. Ayrıca otelin konseptine ve temasına uygun bir şekilde çarşafların hazırlanması, nevresimlerin yerleştirilmesi ve yastıkların konumlandırılması da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Temizlik şirketleri içerisinde deneyimli olan Göztepe temizlik firması bu noktalarda özel eğitimler sunmaktadır.

Personel daha sonra otel odasında bulunan banyo, tuvalet ve lavaboların temizliğine geçmektedir. Otel temizliği standartlarının istenen hijyen seviyelerinde çekilebilmesi için oldukça kaliteli olan temizlik materyalleri şampuanlar ve kimyasallar tercih edilmektedir Böylece kişiye ve çevreye duyarlı olan sağlık problem oluşturmayacak çözümlerle beraber hızlı bir şekilde lavabo banyo temizlenmektedir.

Bu uygulamaların hemen ardından otel odasındaki yer zemini ve kaplamaları ile halılar kuvvetli vakumlama özelliği bulunan cihazlarla beraber tozdan ve kirden arındırılmaktadır. Eğer halıda veya koltuklarda çeşitli lekeler kalmışsa kuru köpüklü makinelerle çok hızlı bir şekilde müdahalede bulunulmaktadır. Otel temizliği noktasında odanın balkonu varsa balkon temizliği yine çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek yeni müşteri girişine kadar odanın hijyen standartlarına çekilmesi sağlanmaktadır.

En Modern Otel Odası Temizliği Hizmetleri

Otel odalarının temizliğinde personelin dikkat etmesi gereken diğer önemli bir husus ise havalandırmadır. Temizlik işlemleri sırasında pencereler ve balkon kapıları açılarak çok hızlı bir şekilde havalandırma işlemi de gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Göztepe temizlik firması otel temizliği için sadece odalarla sınırlı tutulmayan geniş konseptte hizmet vermektedir. Otelin tüm kullanım alanları koridorlar ve diğer çözümler yapılacak olan antlaşma ile beraber temizlik uygulamalarına dâhil edilebilmektedir.

Böylece temizlik şirketleri arasında bir marka değer olarak ön plana çıkmakta olan firmanın sunmuş olduğu otel temizliği çözümleri oldukça beğenilmekte ekonomik fiyatlarla her bütçeye hitap edilmektedir.

Özellikle yoğun giriş çıkışların olduğu turistik beldelerdeki sirkülasyonu çok olan otellerin temizliği için Göztepe temizlik şirketi sunduğu modern çözümlerle fiyat portföyü ile müşteri memnuniyetini her zaman zirvede tutmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı